sobota, 13 września 2014

Na co stosować olejek arganowy?

Dzięki swoim unikalnym właściwościom olejek arganowy znajduje swoje zastosowanie również w przemyśle kosmetycznym. Stosowany na skórę olej arganowy działa przeciwzmarszczkowo spłycając powstałe niedoskonałości i skutecznie zapobiega powstawaniu nowych. Stanowi on również swoistą barierę ochronną dla skóry, przez co jest ona bardziej odporna na działanie czynników atmosferycznych takich jak niskie temperatury, wiatr oraz słońce.
Działanie regenerujące

Stosując olejek arganowy na naszą skórę przyspieszamy jej regenerację, usprawniamy proces gojenia się ran, owrzodzeń czy też odleżyn. Zalecany jest on także osobom mającym cerę problematyczną oraz z tendencją do reakcji alergicznych. Z powodzeniem mogą go stosować osoby cierpiące na egzemę, trądzik czy też atopowe zapalenie skóry.

Nakładany na włosy olejek arganowy wzmacnia je i regeneruje oraz odżywia. Polecany jest zwłaszcza osobom z tendencją do przesuszania się włosów, z problemami z łupieżem.

1 komentarz:

  1. To prawda, olejek arganowy znakomicie nadaje się do pielęgnacji naszej cery. Pamiętajmy jednak, że możemy z powodzeniem zastosować odpowiednie nawyki żywieniowe celem maksymalizacji efektu pielęgnacji naszej cery. O wpływie diety na skórę można przeczytać na http://tolpa.pl/porady/twarz/dieta-a-skora-sucha.

    OdpowiedzUsuń