czwartek, 23 października 2014

Bądź zdrów jesienią!

Jesień to pora roku przez wielu specjalistów uznawana za okres wyzwań dla organizmu. Temperatury szaleją, deszcz przeplata się ze słońcem, a naszym największym problemem każdego dnia jest to co ubrać aby rano nie zmarznąć a popołudniu nie było nam za gorąco.Istnieją ludzie, na których amplitudy temperatur nie wpływają w żaden znaczący sposób. Jednakże dużo większy odsetek stanowią ludzie, którzy właśnie w tym okresie przeziębiają się i nie mogą złapać równowagi, która pozwoli im na prawidłowe funkcjonowanie.

Jak jesienią zachować formę i zdrowie?

W żadnym wypadku nie można pozwolić aby doszło do wychłodzenia organizmu, dlatego tak ważne jest odpowiednie dobieranie stroju. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest ubieranie się „na cebulkę”. W razie gdy będzie ciepło można ściągnąć jedną warstwę i na odwrót. Drugim istotnym elementem jest zadbanie o odpowiednią kurtkę, ponieważ stanowi ona naszą ochronę i nie możemy sobie pozwolić na cienką wiatrówkę przy niskich temperaturach. Trzecim składnikiem jest obuwie - odpowiednie buty zapewnia ciepło, nie tracąc przy tym swoich modnych wartości.

Czosnek i miód, a może cytryna?


Najlepiej wszystko, czosnek to doskonały sprzymierzeniec w walce z przeziębieniem – ma silne właściwości bakteriobójcze. Nie wolno zapominać o jajkach, które są bogate w witaminy i mikroelementy, a także o miodzie, który wzmacnia odporność i przyspiesza regenerację organizmu. Nie zapominajmy oczywiście o potężnej dawce witaminy C, która potrafi zdziałać cuda!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz