środa, 28 maja 2014

Zdrowe życie bez sportu?

To oczywiście pytanie retoryczne.
Nie sposób prowadzić zdrowego trybu życia bazując jedynie na diecie i unikaniu szkodliwych miejsc i substancji. Trzeba albo inaczej przede wszystkim należy uprawiać i zacząć od sportu.
http://sklep.sportprofit.pl/
Najpopularniejszym sposobem jest bieganie. Uprawia go coraz więcej Polaków. Jeśli masz zamiar i Ty to pamiętaj o dwóch rzeczach.

Po pierwsze odpowiednio się przygotuj do treningu. To znaczy, że nie jemy nic przed ani nie pijemy. Grozi to awarią w trakcie. Nie wybieramy także olbrzymich odległości na początek. Rozpoczynamy skromnie i z czasem zwiększamy dystans. Unikniemy przez to zawału ;)

Po drugie należy się "uzbroić" w odpowiedni sprzęt. Przed wszystkim buty, strój oraz pulsometr. To skromne urządzenie noszone na nadgarstku umożliwi nam monitorowanie pulsu. Zebrane w ten sposób dane wydatnie przyczynią się do zwiększenia efektywności naszego treningu.1 komentarz:

  1. Początkujący biegacz nie powinien zawracać sobie głowy pulsometrem. Powinien cieszyć się bieganiem, bez spoglądania co chwilę na to urządzenie.

    OdpowiedzUsuń