czwartek, 18 maja 2017

Jak przygotować skórę na lato?

jak przygotowac sie do lata
Zimowa aura nie wpływa korzystnie na skórę – staje się ona szorstka, wysuszona i pozbawiona naturalnego blasku. Im bliżej lata, tym bardziej widać, że skóra wymaga odżywienia i oczyszczenia. Oczywiście o kondycję i wygląd skóry trzeba dbać cały rok, ale to właśnie wiosną przydadzą się najbardziej intensywne zabiegi.

Jak oczyścić skórę?

Idealnie gładka skóra całego ciała to marzenie, które może się spełnić. Pierwszym zabiegiem, który koniecznie trzeba wykonać, jest oczyszczanie. Pozwoli ono przygotować skórę do dalszych zabiegów oraz pozbyć się martwego naskórka. Przed latem lepiej jednak unikać zbyt intensywnych zabiegów, które mogłyby spowodować przebarwienia. Zamiast mikrodembrazji można zdecydować się na peelingi mechaniczne lub enzymatyczne. Dzięki nim skóra będzie rozświetlona i elastyczna.
Całościowy peeling ciała można wykonać w domu lub w gabinecie kosmetycznym. Peeling trzeba wykonywać kolistymi ruchami, bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić naskórka.

Jakie zabiegi poprawią kondycję skóry?

Oczyszczanie to podstawa, ale oprócz tego skóra wymaga jeszcze innych zabiegów. Lato to czas, kiedy skóra narażona jest na szkodliwe promieniowanie słoneczne, dlatego warto zafundować jej relaksujące zabiegi, np. masaż z zastosowaniem gorącej czekolady. Taki zabieg nie tylko znakomicie pielęgnuje skórę, ale także zwiększa jej zdolność do samoodbudowy.
Bardzo ważne jest również nawilżenie skóry, która po zimie jest bardzo przesuszona. Najlepiej stosować odpowiedni krem nawilżający codziennie. Oprócz kremu przyda się mleczko, balsam czy maseczki nawilżające. Wybierając kosmetyki, warto zwrócić uwagę na to, czy są one dopasowane do rodzaju skóry.
Nawilżanie zewnętrzne to nie wszystko, ponieważ znacznie ważniejsze jest wzmocnienie kondycji skóry od wewnątrz. W tym celu należy pić dużo wody, a także zainwestować w suplement diety, który zawiera kwas hialuronowy, kwasy omega i beta karoten. Składniki te skutecznie poprawiają jędrność i napięcie skóry, a także zapewniają ochronę przed wolnymi rodnikami.
Przed latem skórę trzeba także ujędrnić, a najprostszym sposobem jest zimny prysznic. Poszczególne części ciała trzeba masować raz zimnym, raz ciepłym strumieniem wody. Można też zdecydować się na profesjonalny zabieg ujędrniający w gabinecie kosmetycznym.

Jak pozbyć się włosków?

Przed założeniem kusej spódniczki czy szortów konieczna jest dokładna depilacja skóry. Włoski można usunąć tradycyjnie, za pomocą maszynki do golenia, depilatora, wosku lub środków chemicznych. Jednak znacznie skuteczniejsza jest depilacja laserowa, która pozwala na całkowite pozbycie się owłosienia. Konieczne jest jednak wykonanie przynajmniej kilku zabiegów. Należy przy tym pamiętać, że bezpośrednio po depilacji laserowej nie można wystawiać skóry na słońce.

Jak przygotować skórę do pierwszego kontaktu ze słońcem?


Skóra musi być stopniowo przyzwyczajana do słońca, ponieważ tylko wtedy można uniknąć poparzeń. Przez pierwsze kilka dni należy spędzać na słońcu niewiele czasu i stosować kremy z mocnym filtrem. Początkowo zalecane są kremy SPF50, ale stopniowo faktor można zmniejszać. Krem należy nakładać kilka razy dziennie i po każdym wyjściu z wody. 

2 komentarze: